Naše dílny

V současné době probíhá tvoření v rámci rodinného domu v Pravčicích č.p. 26, kde využíváme kuchyň a obývací pokoj, kapacita je cca 10 tvořivých lidiček, záleží taky hodně na technice, kterou momentálně tvoří. Keramická pec je v provozu. Využití dílen je možné na základě telefonické, nebo elektronické domluvy.

Přesun tvoření do dílny na tvoření bude probíhat postupně, zajišťujeme financování rekonstrukce stávajících hospodářských budov, v první fázi bude vybudována dílna na ruční tvoření o půdorysu 9 x 5 metrů, kde bude možné si “hrát” s korálky, papírem, keramikou, sklem kromě jeho řezání (raději vyčleníme samostatný prostor), suché květiny, a další drobné práce. Dílna bude mít samostatný vstup a sociální zařízení a nebude závislá na přístupu do našeho domečku, však pokud to půjde, budou se prostory kuchyně a obyváku využívat na občerstvení a odpočinek dětí, tak aby každý mohl tvořit a děti si odpočinout.

Dalším pokračováním bude rozšíření centra o dílny na stolařinu a jinými materiály, jako jsou plasty, barevné kovy i železo. Otevření této části závisí na dobudování vnitřních prostor ve stávající stodole a zavedení vytápění.

 

Jsme rádi za každou připomínku a pomocnou ruku

Tom